Barion Pixel
Keresés
Close this search box.
rózsa szívvel
rózsa szívvel

Valentin napi ajándék

Február 14. Bálint napja. Vagy ahogyan az elmúlt két évtizedben megtanultuk: Valentin nap, a szerelmesek napja. Ezen a napon a névtelenül, titokban adott pici ajándékok, képeslapok tárják fel a szerelmesek érzéseit, a párok pedig igyekeznek emlékezetessé tenni a napot, ami egyben szerelmük, egymás iránti szeretetük ünneplése is.

Mit is ajánlhatunk ajándékként Valentin napra, ha nem floráriumot?

Valentin napi “virágcsokor” – trendi, lélegzetelállító és hónapokig gyönyörű

Természetesen a floráriumra gondoltunk…

A florárium, bár alapvetően nem virágzó növények “lakhelye”, mégis tud csodás rózsaszíneket magára ölteni. Erről a tucatnyi árnyalatban létező fittónia gondoskodik, amelynek levelei annál élénkebbek, minél több fényt kap a növény (de csak óvatosan, tűző napra nem lehet tenni!).

Florárium ötletek nőknek

A nőknek a rózsaszínnel készült floráriumokat ajánlhatjuk elsősorban, de tapasztalataink szerint a cuki figurákat is nagyon szeretik. Készítünk állatfigurás, tündérházikós floráriumokat is.

Ajánlhatjuk kézműves ékszerekkel együtt kínált floráriumainkat is.

 

Florárium ötletek férfiaknak

Számukra a palackkertek szoktak lenni a leggyakoribb ajándékok, de kedvelik a “mini fás”, a zöld különböző árnyalataival készült floráriumokat is. Sokan közülük óriási Gyűrűk Ura rajongók, így a hobbit házas florárium nagy sikert arat.

Különlegességként ajánljuk a japán mohagömböt, a kokedamát, amely a legkisebb legénylakásban is elfér – felfüggeszthető és jól tűri, ha elfelejtik gondozni…

Exkluzív Valentin napi ajándék

Egyértelműen lenyűgöző ajándék a kávécserje gyökerébe öntött üvegekbe ültetett florárium. A kisméretű asztaldísztől a több “emeletes”, impozáns darabokig bármi elképzelhető – egyedi beültetéssel is.

A Valentin nap eredete

Számos legenda övezi a Valentin nap eredetét. Szent Bálint (Szent Valentin) a III. századi Római Birodalomban élt. Egy korai hagyomány szerint Szent Bálint visszaállította börtönőre lányának látását. A további évszázadokban a legenda a szerelmi témával bővült. Egy XVIII. századi történet szerint Valentin a kivégzése előtti utolsó búcsúként a lánynak írt levelét “A Te Valentinod” aláírással zárta. Egy másik történet pedig arról szólt, hogy Szent Valentin keresztény katonák számára szolgáltatott esküvői szolgálatot, akiknek egyébként tilos volt házasodniuk.

Szent Valentin ünnepét 496-ban Gelasis pápa vezette be Szent Valentin 269-es, Rómában bekövetkezett halála tiszteletére. A nap a XIV.-XV. században egészült ki a romantikus szerelem motívumával, amikor a nemes és lovagias eszméket hangsúlyozó szerelem virágzott, asszociálva a koratavaszi szerelmes madarakra. A XVIII. századi Angliában a szerelmesek egymás iránti érzéseiket virágküldéssel, édességek ajándékozásával és üdvözlőkártyák küldésével fejezték ki – ezeket hívták “valentine”-nak.

blank

Valentin napi szimbólumok, ajándékok

A Valentin naphoz akár országonként más és más szimbólumok kapcsolódnak, amelyeket természetesen az üzleti ötletek is befolyásolnak – hiszen a Valentin napi ajándékozás egyes országokban igen komoly eladási csúcsot is jelent.

Szimbólumok lehetnek:

  • szív alakú tárgyak, ábrázolások
  • galambpár
  • Cupido figura
  • Szent Valentin kulcs (Olaszországban pl. a Szent Valentin kulcsot adják egymásnak a szerelmesek, mintegy meghívásként arra, hogy az ajándékozó szívét nyissa ki a megajándékozott.)

A XIX. század óta a kézzel írt Valentin üzenetek helyét átvették a tömeggyártásban készülő képeslapok. Szintén a XIX. században indult el az édességek és a virágok ajándékozásának szokása, mégpedig Angliából, majd ez a szokás elterjedt az angolul beszélő világban.

Valentin napi design

A szerelem, szeretet szimbólumai köszönnek vissza a Valentin napi design-ban. Melyek ezek?

  • rózsaszín és piros színek
  • szív forma – csomagolásban, díszítésben, a termék formájában
  • a szerelmes üzenetet megjelenítő táblák, feliratok

blank

Valentin nap a világban – érdekességek

A Valentin nap ünneplése a világ számos országában elterjedt és hagyománnyá vált.

Az ázsiai országok közül a szingapúriak, a kínaiak és a dél-koreaiak költik a legtöbbet Valentin napi ajándékokra.

Az egyik legérdekesebb történet a japánoké.

1936-ban a Morozoff vállalat vitte be először a japán piacra a Valentin nap fogalmát egy reklámkampánnyal. 1953-ban kezdték promótálni a szív alakú csokoládékat, amelyet a helyi vállalatok elkezdtek követni. 1958-ban tartottak először “Valentin napi akciót” az Isetan áruházban.

A japán szokás szerint csak a nők adnak csokiszíveket a férfiaknak, amely valószínűleg egy, a reklámkampányban elkövetett szövegfordítási hibára vezethető vissza. Az irodákban dolgozó nők adnak csokoládé szíveket kollégáiknak. A nyugati országokban hagyományos ajándékok (virág, képeslap, édesség, vacsorameghívás) nem váltak szokássá. A japán csokoládés cégek éves forgalmuk felét ilyenkor bonyolítják.

Sok nő kötelezőnek érzi, hogy csokit adjon minden férfi kollégának, hacsak nem esik a Valentin nap éppen vasárnapra. Ennek a csokoládénak még külön neve is van, ez a “giri-choko“, vagyis a kötelező csoki. A végképp nem népszerű kollégák egy még olcsóbb, “chō-giri choko”-t kapnak, vagyis az abszolút kötelező csokit. Van ezen kívül a “honmei-choko”, vagyis az igazi érzésből adott csoki is.

A gesztus viszonzására – szintén reklámkampánnyal – a 80-as években akarták bevezetni a Fehér Napot, amikor a férfiak adnak a nőknek ajándékot. Ezúttal a pillecukor gyártók szerettek volna újabb szezont generálni, így lett ez Fehér Nap…

Japánban a romantikus vacsora hagyománya karácsony estére esik.

Megosztás:

És a többi...